Społeczność Testerska w Polsce

W ostatnich latach w naszym kraju powstało wiele lokalnych inicjatyw związanych z testowaniem oprogramowania. Większość powstałych grup w sposób regularny organizuje spotkania na których można posłuchać o tematach związanych z testowaniem oprogramowania. Uczestnictwo w takich spotkaniach pozwala pogłębiać, dzielić się oraz doskonalić naszą wiedzę. Poniżej znajduje się lista inicjatyw z naszego lokalnego podwórka. Jeśli o jakiejś grupie zapomnieliśmy prosimy o kontakt

Nazwa Miasto / Obszar Informacje Linki

TrojQA

Trójmiejska Społeczność Testerska
TrojQA jest projektem, którego myślą przewodnią jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie jakości oprogramowania. Zapraszamy na spotkania!

Strona Domowa

Facebook

Lista Wydarzeń

Twitter

PTAQ

Poznań
Ideą PTaQ jest dotarcie do ludzi zajmujących się testowaniem i jakością oprogramowania oraz umożliwienie im wzajemnej wymiany doświadczeń. Jest to próba zintegrowania środowiska w Poznaniu i okolicach. Chcemy, aby wymiana wiedzy i doświadczeń nie odbywała się jedynie poprzez fora (istnieje wiele portali na temat testowania). Celem PTaQ jest propagowanie wiedzy testerskiej poprzez zorganizowanie spotkania, na których będziemy rozmawiać na wybrane tematy, prezentowali jak i zdobywali wiedzę na temat narzędzi czy metodyk. Ważnym elementem spotkań tej grupy będą „Testing Dojo” – praktyczne ćwiczenia.

Strona Domowa

Facebook

kontakt@ptaq.org

PAPRYQARZ

Szczecin

PapryQArz to szczecińska społeczność testerska. Oddajemy głos Organizatorom: „Zajmujemy się organizacją spotkań i    warsztatów związanych z testowaniem oprogramowania. Na naszych spotkaniach dzielimy się wiedzą z zakresu testowania oprogramowania. Przedstawiane są 2 – 3 tematy które są początkiem dyskusji. W ten sposób wymieniamy się doświadczeniami. Nasze spotkania odbywają się raz na kwartał w Cafe Hormon. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką testowania do aktywnego udziału w naszych wydarzeniach. Szczegóły o najbliższym wydarzeniu oraz zapis poprzednich wydarzeń dostępna na naszej stronie

Strona Domowa

Facebook

Twitter

YouTube

kontakt@papryqarz.org

KraQA

Kraków
KraQA to inicjatywa ludzi związanych z tworzeniem systemów informatycznych, a w szczególności osób dbających o jakość oprogramowania: testerów, członków teamów QA oraz wszystkich pasjonatów wykrywania defektów software’u. Na terenie Krakowa i Małopolski pracują tysiące takich osób – KraQA to przestrzeń dla wymiany doświadczeń, wspólnego dokształcania i rozwiązywania problemów: co dwie, trzy, dzeisiątki głów – to nie jedna! Poprzez cykliczne spotkania, prezentacje i seminaria (oraz spotkania towarzyskie) dajemy możliwość poszerzenia swoich horyzontów, nawiązania nowych znajomości oraz rozbudowania kreatywności tak niezbędnej w naszej dziedzinie.

Strona Domowa

Facebook

LinkedIN

WarszawQA

Warszawa
WarszawQA – Warsaw Quality Assurance Group, to inicjatywa dedykowana dla ludzi związanych z obszarem zapewnienia jakości oprogramowania: testerów, inżynierów jakości oprogramowania, QA managerów, ale także analityków, kierowników projektów oraz twórców oprogramowania.
Celem projektu jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy pasjonatami obszaru zapewnienia jakości oprogramowania, a także możliwość rozmowy i poznania ludzi o zbieżnych pasjach .
Organizatorzy chcieliby, aby Uczestnicy sami nadawali ton spotkań, aby miały praktyczny wydźwięk, służyły pomysłem jako propozycja rozwiązania problemów codziennych zmagań w pracy, czyniąc ja pasjonującą i lekką.

Strona Domowa

Facebook

Twitter

LinkedIN

YouTube

ŁódQA

 

Łódź
ŁódQA to społeczność zrzeszająca pasjonatów jakości oraz testowania oprogramowania z okolic Łodzi.

Strona Domowa

Facebook

Twitter

Trójmiejska Grupa Testerska (TGT)

 

 Gdańsk
Trójmiejska Grupa Testerska to platforma służąca wymianie wiedzy i doświadczeń, jak również miejsce pozwalające na poznanie się nawzajem. Podstawowym elementem naszej działalności są cykliczne spotkania mające formę prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych oraz networkingu.

Strona Domowa

Facebook

kontakt@tgt.org.pl

Quality Meetup

Gliwice
Cykliczne spotkania Quality Meetup stanowią uzupełnienie konferencji Quality Excites. Odbywają się kilka razy do roku, gromadząc wokół siebie specjalistów, którzy pragną regularnie doskonalić swoje umiejętności i dzielić się wiedzą w zakresie jakości oprogramowania.

Strona Domowa

Facebook

Lista wydarzeń

WrotQA

Wrocław
Celem społeczności jest wymiana wiedzy, doświadczenia i opinii wśród zawodowych testerów oraz osób, które żywo zainteresowane są tematyką testowania oprogramowania.

Strona Domowa

Facebook

kontakt@WrotQA.org

Twitter

BiałQA

Białystok
BiałQA to ludzie, którzy chcą pogłębiać wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności na polu związanym z szeroko pojętym terminem “jakości systemów informatycznych”. Nasza inicjatywa kierowana jest głównie do testerów, QA managerów, analityków ale również programistów i kierowników projektów.

Facebook

kontakt@bialqa.org

Girls who test

 

Cała Polska
Girls Who Test” to nieformalna grupa, zespół specjalistek software quality assurance, które chcą dzielić się wiedzą z zakresu testowania oprogramowania

Facebook

girls.who.test@gmail.com

Strona Domowa

Twitter

LinkedIN

RzeQALogo

Rzeszów
Jest nam niezmiernie miło ogłosić powstanie pierwszej oficjalnej Rzeszowskiej Społeczności Testerskiej RzeQA. Jest to inicjatywa mająca na celu zrzeszenie osób zainteresowanych szeroko pojętym tematem jakości oprogramowania.

Facebook

kontakt@rzeqa.pl

Strona Domowa

LUBQA – Lublin Software Quality Assurance and Testing Group

Lublin
LUBQA jest przestrzenią swobodnej wymiany myśli i doświadczeń dla testerów oprogramowania jak również każdego komu jakość oprogramowania leży na sercu 🙂
Facebook

Gildia Testerów

 
Gildia Testerów to miejsce, w którym będziemy się dzielić wiedzą, ciekawymi artykułami, prelekcjami i wydarzeniami o testowaniu i ogólnie ze świata IT 🙂
Uwaga! Będą też materiały dotyczące testowania gier, a może i się pojawią odpowiedzi na pytanie „Jak zacząć testować?” lub „Jak wejść do branży IT?”.
Facebook