Program Majster #1:  Testowanie w Scrumie oraz dobre praktyki w OOP – Program Majster (Gliwice) Nowy meetup na śląsku, serdecznie zapraszamy!

Na pierwszą edycję przygotowaliśmy dwa tematy:

Marcin Kubecki (testPro) z prezentacją – Efektywne testy oprogramowania w środowisku Scrum’owym

Dawid Mazur (Positive Power) z prezentacją: Jak pisać czysty kod – a przynajmniej próbować

Efektywne testy oprogramowania w środowisku Scrum’owym

Obecnie jedną z najpopularniejszych metodyk zwinnych jest Scrum, który pozwala w sposób iteracyjny i przyrostowy tworzyć oprogramowanie. Na środowisko Scrum składają się trzy role – Development Team, Scrum Master oraz Product Owner. Gdzie w tym wszystkim znajduje się tester? Czy jest on nadal potrzebny? Czy stanowisko te jest już zbędne? i jak jak powinno wyglądać testowanie w Scrumie?

W swoim wystąpieniu Marcin postara się dać odpowiedź na powyższe pytania oraz bliżej zaprezentuje pracę w Scrumie z punktu widzenia testera oprogramowania. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki, które pozwolą podnieść jakość produktów tworzonych w środowisku Scrum. Marcin opowie również o błędach i pułapkach, które czyhają na osoby pracujące w Scrumie.

O Marcinie:

Swoją przygodę z testowaniem Marcin rozpoczął jako przysłowiowy „klikacz” ponad 10 lat temu. Obecnie zarządza grupą kilkunastu testerów i przeprowadza testy na wszystkich poziomach testów. Posiada doświadczenie w testowaniu od prostych serwisów WWW przez złożone systemy ERP po systemy Life-Critical. Marcin jest także miłośnikiem metodyk zwinnych. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako trener i wdrożeniowiec Scruma.4

Jak pisać czysty kod – a przynajmniej próbować

Dowiedz się, jak pisać kod tak piękny, że będzie się nadawał do oprawienia. Co więcej: będzie się też nadawał do rozwijania i używania (szczegóły).

Opowiem trochę o:

– dobrych praktykach,

– SOLIDnym podejściu w praktyce,

– dlaczego DRY jest mylące…

..i wielu innych bardzo przydatnych rzeczach, wzorcach i regułach.
O Dawidzie

W pracy programista oraz team leader, prywatnie wielbiciel społeczności, meetupów i darmowych rzeczy na konferencjach (zwłaszcza jedzenia) Zainteresowany dobrymi praktykami, wzorcami i nowościami. Nałogowy słuchacz podcastów. Dużo mówi, stara się udzielać i brzmieć inteligentnie, co często mu nie wychodzi. Dziwnie czuje się pisząc o sobie w osobie trzeciej.

Szczegóły wydarzenia